هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید | چاپ روی پارچه با ایران زمین | 02188893140
16681
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16681,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید بسیاری از این پارچه ها در تولید انواع البسه بخصوص مانتو که بسیار نیز در بین دختران جوان مد شده است مورد استفاده قرار میگیرد. بسیاری از تولیدی ها پارچه های خود را در اختیار ما قرار میدهند و از پارچه ی نهایی برای دوخت و تولید البسه استفاده میکنند. از آنجائی که این چاپ دارای محدودیت طرح و رنگ نمیباشد میتوان طیف گسترده ای از لباس ها را با استفاده از آن تولید نمود. دقت در این نوع چاپ بقدری بالا میباشد که حتی شما میتوانید تصویر چهره را با ریزترین جزئیات و دقت بالا روی پارچه چاپ نمائید.

از دیگر استفاده های چاپ روی پارچه میتوان به چاپ روی پرچم در ابعاد بزرگ اشاره نمود که برای ارگان ها و سازمان ها مورد استفاده قرار میگیرد. از چاپ روی پرچم های اهتزاز گرفته تا پرچم های تشریفات و حتی رومیزی نیز امروزه بدین طریق چاپ میشوند و به علت سهولت و البته دقت و کیفیت بسیار بالا مورد توجه زیادی قرار گرفته اند.موارد استفاده ی چاپ روی پارچه بسیار گوناگون و متنوع میباشد

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

چاپ روی پارچه بهتر است روی چه جنسی انجام شود؟

ابتدا به این نکته میپردازیم که جنس پارچه باید چه جنسی باشد که چاپ بخوبی روی آن انجام شود؟ تار و پود و نخ مورد استفاده تاثیر بسیاری بر چاپ خواهد گذاشت. نحوه عمل چاپ سابلیمیشن بگونه ای است که هر چه از مواد پلی استر بیشتری در پارچه استفاده شده باشد کیفیت نهایی بهتر خواهد شد. زیرا چاپ سابلیمیشن با دمای بالای 200 درجه انجام میگیرد. در این دما رنگ از روی کاغذ مخصوص بخار شده و بروی پارچه مینشیند.

پلی استر و یا همان مواد نفتی باعث میگردد که رنگ با حرارت در جان و بافت پارچه نفوذ کند و چاپ به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه بیشتر باشد این نفوذ در بافت پارچه بهتر انجام خواهد گرفت و چاپ نهایی پر رنگ تر، شارپ تر و زنده تر خواهد بود و البته باعث میگردد ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

آیا رنگ پارچه در هنگام چاپ تاثیر دارد؟

همانطور که خدمت شما عرض شد بهترین رنگ برای پارچه در چاپ سابلیمین رنگ سفید میباشد. اما شاید عده ای از خود بپرسند که چرا پارچه سفید؟ و اگر بخواهیم پارچه ای با زمینه رنگ دیگری داشته باشیم چه باید بکنیم.

باید این نکته را گوشزد شد که نه تنها در چاپ سابلیمیشن مشکلی در این زمینه نیست بلکه حتی این یکی از نقاط قوت این نوع چاپ روی پارچه میباشد. بدین علت که تمامی سطح پارچه قابل چاپ میباشد یعنی اگر شما یک پارچه سفید داشته باشید میتوانید هر رنگی روی آن چاپ نموده و پارچه را کاملا به سلیقه خود تبدیل کنید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. زیرا میتوان رنگ پارچه سفید را توسط چاپ بهر رنگی و بهر طرحی تغییر داد.

بعد از پارچه سفید پارچه هایی با رنگ های روشن، مانند زرد روشن، صورتی روشن، آبی روشن، کرم روشن، سبز روشن و کلا هر پارچه های که دارای رنگ روشن میباشد قابل استفاده است. اما در این نوع پارچه ها بدین علت که رنگ پارچه روی رنگ چاپ تاثیر گذار است لذا ممکن است در بعضی از رنگ ها، چاپ با تغییراتی همراه باشد پس توصیه نمی شود و بهتر از قابلیت بالای سابلیمیشن در رنگ آمیزی اختصاصی پارچه سفید به پارچه مورد نظر استفاده شود.

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

چاپ پارچه روی چه پارچه هایی انجام میگیرد؟

در نهایت طبق تجربیاتی که ما در این مورد در مورد چاپ روی پارچه به دست آوردیم و طی آزمون و خطاهایی که روی پارچه های مختلف برای مشتریان گوناگون انجام گرفته است به این نتیجه رسیده ایم که پارچه هایی مانند : ساتن، اسپان، فلامنت، ریون، شانتون، پورش، حریر، ونیزی، قواصی و برخی از پارچه های خانواده ویسکوز قابل چاپ میباشند. این پارچه ها در موارد گوناگونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد.

این پارچه ها جواب خود را پس داده اند و عموما بدون دردسر و مشکل قابل چاپ میباشند. با این حال خلوص تولید پارچه ها، نحوه بافت و الیاف و موادی که کارخانه تولید کننده آنها در تولید نخ مربوطه مورد استفاده قرار میدهد عموما بسیار متنوع میباشد لذا بهترین روش برای پیش بینی چاپ پذیر بودن پارچه تست آن میباشد تا از این نظر اطمینان حاصل شود که آیا پارچه قابل چاپ میباشد یا خیر.

چاپ پارچه روی چه پارچه هایی انجام نمی شود؟

وقتی درصد پلی استر پارچه پائین باشد نتیجه چاپ معکوس خواهد بود. یعنی وقتی شما در چاپ سابلیمیشن از پارچه هایی استفاده کنید که درصد پنبه بالائی دارند چاپ بخوبی انجام نخواهد گرفت و یا در بعضی پارچه ها اصلا چاپی انجام نخواهد شد. در بعضی پارچه ها نیز ممکن است چاپ انجام شود اما در اثر شستشو از بین برود. بنابراین وجود پلی استر بالا عامل بسیار مهمی در کیفیت نهایی چاپ خواهد داشت.

همچنین پارچه هایی که از کتان و الیاف طبیعی ساخته شده اند به علت جذب بسیار بالا و سریع جوهر سابلیمیشن نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. نکته مهم دیگر اینکه از آنجا که در چاپ سابلیمیشن رنگ سفید وجود ندارد لذا در صورتی که پارچه مشکی باشد عملا چیزی بعد از چاپ روی آن دیده نخواهد شد.ذکر این نکته بسیار مهم میباشد که پارچه های تیره مانند مشکی، قهوه ای تیره، سرمه ای و از این دست قابلیت چاپ ندارد و رنگ چاپ در تیرگی رنگ پارچه گم خواهد شد بنابراین چنین پارچه هایی را برای این نوع چاپ از ذهن خود بیرون کنید.

هر آن چه درباره چاپ روی پارچه باید بدانید

موارد استفاده چاپ روی پارچه

چاپ روی پارچه روی انواع لباس، چاپ روی مانتو ، چاپ روی پرده ، چاپ روی ملحفه، رو تختی و چاپ انواع کالای خواب، چاپ پارچه رو مبلی مخمل، چاپ کوشن و رو بالشی ، چاپ پارچه کیف و کفش و کوله، چاپ کروات، چاپ رومیزی، چاپ شال و روسری و تولید و چاپ لباس ورزشی و یا مجلسی و لباس های اسپورت و متنوع ، چاپ فرش های مخصوص. ایجاد نقش و نگار گوناگون روی پارچه میتواند طیف وسیعی از خواسته های طراحان و افراد را پوشش دهد.

امروزه میتوان با این روش بدون محدود شدن در مقابل طرح های پارچه موجود در بازار نسبت به تولید و چاپ روی پارچه هایی با سلیقه شخصی و همچنین نزدیک تر به مد روز تولید نمود. با این روش دست طراحان لباس بسیار باز می شود و میتوانند و با ذوق و هنر خویش آنچه را که در ذهن خود دارند خلق کرده و با ارائه شیوه های مختلف لباس هایی تولید نمایند که علاوه بر مقبولیت بیشتر نزد مردم، حس زیبائی بیشتری را نیز القا نموده و بسیار سریع رشد صنعت لباس هنری در کشور را شاهد باشیم.

مقبولیت این نوع چاپ آنقدر سریع بوده که اگر هم اکنون سری به بازار های بزرگ شهر بزنید طیف گسترده ای از این نوع چاپ را در مغازه ها مشاهده خواهید کرد که الالخصوص در تولید مانتو های زنانه نمود بیشتری پیدا نمود و بسرعت توسط قشر جوان مورد توجه قرار گرفت. خصوصیت منحصر بفرد بدون یکی دیگر از خصوصیاتی است که تنها با این چاپ مقدور میباشد.

No Comments

Post A Comment