همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل در چاپخانه ایران زمین با بهترین کیفیت و مواد مرغوب
17208
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17208,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل

همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل -چاپ استیکر- چاپخانه ایران زمین

همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل

چاپ استیکر وینیل

در این مقاله میخواهیم به معرفی و توضیح همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل بپردازیم. استیکر یا وینیل یک لایه نازک است که پشت آن چسب دارد. استیکر وینیل برای چاپ محتوای تبلیغاتی خاص در نظرگرفته میشود و قابل چسباندن در جاهای ثابت یا متحرک است. بیشتر استیکر ویتیل را به منظور نمایش تبلیغات به کار میبرند. دوام این محصل در برابر شرایط محیطی مختلف، باد و باران و آفتاب شدید مقاوم است. در چاپ استیکر وینیل از مواد PVC استفاده میشود.

انواع استیکر وینیل را بشناسیم

چاپ استیکر وینیل دو مدل دارد:

استیکر وینیل شیشه ای

استیکر وینیل شیری

هرکدام از این روش ها خواص خود را دارا هستند.  چاپ استیکر وینیل شیشه ای اغلب برای مصارف خانگی مورد استفاده است. خاصیت این مدل از چاپ استیکر وینیل دارای دید دو طرفه است.

چاپ استیکر وینیل شیشه ای اما سفید است. امکان چاپ دوطرفه برای این نوع استیکر وینیل وجود ندارد. این مدل نسبت به مدل شیشه ای وینیل پرطرفدار تر است.در ادامه اما همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل را بیان خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی : راجع به چاپ استیکر شیشه ای بدانید

همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل- چاپخانه ایران زمین

ویژگی های چاپ استیکر وینیل 

از ویژگی های خاص استیکر وینیل و همه چیز درباره چاپ استیکر وینیلامکان چاپ طرح دلخواه روی آن است. استیکر وینیل را میتوان در تزئین دکوراسیون به کار برد. چاپ این استیکر هزینه زیادی برای شما ندارد. ویژگی مهم دیگر درمورد چاپ استیکر وینیل قابلیت شستشوی آن است. این استیکر را بر رو هر سطحی بچسبانید میتوانید آنرا تمیز کنید.

چاپ استیکر وینیل روی سطوح مختلف پلاستیک، گچ، مولتی کالر، آینه، چوب، دیوار و یخچال قابل نصب است. بهتر است پیش از نصب استیکر وینیل محل نصب را تمیز کنید و سپس آنرا بچسبانید.

نکات مهم در زمان خرید استیکر وینیل 

طرح های در نظر گرفته شده برای استیکر وینیل بسیار متنوع و متفاوت است. بهتر است پیش از خرید طرح موردنظر خود را برای این طرح انتخاب کنید. در زمان خرید ممکن است انتخاب یک طرح از استیکر وینیل شما را سردرگم کند. پس یک پیش زمینه ذهنی برای آن  لازم است.

همچنین مطمئن باشید که میخواهید استیکر وینیل را در چه محلی بچسبانید. از لحاظ ابعاد به ویژه بسیار مهم است که سایز مورد استفاده مطابق با محل استفاده آن باشد.

سایز استیکر وینیل معمولا به شما در انتخاب طرح کمک میکند. برای محل های بزرگ بیشتر طرح های درشت و کمتر شلوغ مورد نظر هستند.

استیکر وینیل برای اتاق کودک باید در محلی نصب شود که کودک دسترسی به ان نداشته باشد. این استیکر ها حاوی مواد شمیایی و چسب هستند و میتوانند برای کودک خطرناک باشند.

چنانچه تصمیم دارید استیکر وینیل را روی اتوبوس بچسبانید باید بدانید که اصلا چسباندن آن آسان نیست. چون دیواره خارجی اتوبوس ناهمواری های زیادی دارد و کار چسباندن استیکر وینیل را دشوار میکند.

بهتر است برای چسباندن استیکر وینیل در این مورد از افراد ماهر کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی :کاربردهای مختلف چاپ استیکر

چاپ استیکر وینیل با دستگاه های مدرن

برای چاپ استیکر وینیل از دستگاههای مختلفی استفاده میکنند. همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل و انتخاب دستگاه، به نوع جوهر، کیفیت های متفاوتی را ارئه میدهد. دوام رنگ جوهر در طرح استیکر ها بین دو تا سه سال است.

دستگاه چاپ اکوسالونت :

همانطور که پیش از این گفته شد برای چسباندن استیکر وینیل روی اتوبوس و کامیون، دشواری های زیادی را دارد. پس برای چاپ روی این وسایل حمل و نقل عظیم از دستگاه چاپ اکو سالونت استفاده کرد.

این دستگاه همچنین برای چسباندن استیکر روی ویترین فروشگاه ها نیز استفاده میگردد. ماندگاری رنگ استیکر وینیل در این محل ها بین 8 تا 12 ماه خواهد بود. از این دستگاه به علت همین کیفیت بالای چاپ استفاده میشود. پس چنانچه به دنبال چاپ با کیفیت بالا هستید بهتر است از دستگاه چاپ اکو سالونت کمک بگیرید. کیفیت و شفافیت چاپ با این دستگاه بسیار بالاست. همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل به کاربرد این دستگاه ها بستگی دارد.

دستگاه چاپ سالونت بیس (out door):

کیفیت دستگاه سالونت بیس هم مانند اکو سالونت نسبتا خوب است. ماندگاری چاپ با این دستگاه نیز بسیار بالاست و بین 8 ماه تا دو سال برایتان باقی می ماند. ماندگاری چاپ استیکر وینیل روی اتومبیل معمولا بین یک تا چهار سال است. از این دستگاه برای چاپ روی اتومبیل، شیشه ویترین فروشگاه ها، سردر مغازه ها و … استفاده میکنند. کیفیت چاپ استیکر وینیل با این دستگاه با دوام و قابل قبول است. و همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل را به شما ارائه خواهد داد.

مطلب پیشنهادی : چاپ استیکر اتاق خواب کودک

همه چیز درباره چاپ استیکر وینیل چاپخانه ایران زمین

جوهر چاپ برای استیکر وینیل چیست؟

مهمترین بخش کار چاپ استفاده از جوهر مرغوب است. کیفیت جوهر در چاپ بسیار مهم است و در نهایت یک کار مطلوب چاپی به جوهر مورد استفاده برای آن بستگی دارد. جوهرهای مورد استفاده برای چاپ معمولا در کشورهای مختلف آسیایی و آمریکایی تولید میشوند. اما جوهرهای آمریکایی ماندگاری بالاتری دارند و استفاده از آنها ماندگاری چاپ را افزایش میدهد.

در نهایت بهتر است اگر تصمیم به چاپ استیکر وینیل روی شیشه یا فضاهای خارجی دارید از جوهرهای آمریکایی استفاده کنید.

برای چاپ استیکر وینیل با ما تماس بگیرید

برای انتخاب طرح های متنوع استیکر وینیل با چاپخانه ایران زمین تماس بگیرید. چاپخانه ایران زمین استیکر های وینیل را در طرح ها و رنگ های متنوع و دلخواه شما عرضه میکند. همچنین امکان چاپ انواع استیکر برای شما روی سطوح دلخواه وجود دارد.

ما میتوانیم خدماتی نظیر چاپ رول آپ ، چاپ پاپ آپ و چاپ روی پارچه را برای شما ارائه دهیم. با ما در تماس باشید و خدمات چاپ یک استیکر با کیفیت و بادوام را دریافت کنید.

1 Comment
  • پدرام
    Posted at 09:11h, 04 ژانویه پاسخ

    مطلب جالبی بود. فقط اینکه میشه تفاوت استیکر معمولی و استیکر وینیل رو بهم بگید؟

Post A Comment