کاربرد چاپ روی پارچه | چاپ روی پارچه | قیمت چاپ روی پارچه | چاپخانه ایران زمین
16365
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16365,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

کاربرد چاپ روی پارچه

کاربرد چاپ روی پارچه

کاربرد چاپ روی پارچه

کاربرد چاپ روی پارچه چیست؟

چاپ روی پارچه

کاربرد چاپ روی پارچه ، بدون تردید همه شما از دیر باز تا کنون با چاپ روی پارچه آشنایی داشته اید. نیاز بشر به تنوع طلبی یکی از دلایل عمده چاپ با طرح و رنگ های متفاوت در دنیای مدرن امروز به شمار می رود. در گذشته ما فقط حق انتخاب محدودی در نوع نقش و نگار پارچه های چاپ شده را داشتیم.

در حالی که در زمان حال و در دنیای صنعتی و پیشرفته ماشین آلات چاپ این امکان برای ما بیشتر فراهم کرده است. امروزه با هر نوع سلیقه و نیازی مشتری می تواند نقش مورد نظر خود را روی انواع پارچه های موجود پیاده کند.

مزایای استفاده از چاپ روی پارچه

شاید شما دوست داشته باشید تصویر خود را روی تیشرت خود به چاپ برسانید. یا در مقیاس های بزرگتر فرآیند چاپ ایده های خود را روی پارچه های خاص پیاده کنید.

تصور کنید شما برای راه اندازی یک نمایشگاه چاپ پارچه نیاز به طرح های متنوعی دارید. براحتی با دستگاه های دیجیتال می توانید تمام نیاز های خود را مرتفع سازید. بعنوان مثال چاپ روی پرده، چاپ روی روسری، چاپ روی مانتو و سایر موارد دیگر خدماتی است که دنیای مدرن امروز به ما ارائه می دهد.

دستگاه های چاپ پارچه

دستگاه های چاپ روی پارچه هیچ گونه محدودیتی در طرح و رنگ ندارند. امروزه امکان چاپ روی انواع پارچه ها مقدور است، اما بهترین نوع پارچه ساتن شناخته شده است. قبل از اینکه فرایند چاپ به انجام برسد یک پارچه بصورت آزمایشی طرح زده می شود تا مدت زمان آماده سازی آن در دستگاه مشخص شود.

دستگاه های چاپ روی پارچه تا اندازه 160 سانتی متر قابلیت طراحی و نقش زدن را دارند. یکی از چاپ های مدرن امروزه چاپ دیجیتال نام گرفته است. این عملیات در دستگاه های پیشرفته این امکان را فراهم آورده است که پارچه هایی با ابعاد 150 و 200 سانتی مترو پارچه های بصورت رولی و طاقه ای را به چاپ برساند.

قیمت چاپ روی پارچه

قیمت چاپ روی پارچه بسته به نوع طرح و مقدار رنگ مصرفی متفاوت است. از همین رو چاپ دیجیتال در انواع متنوعی در بازار عرضه می شود. این دستگاه های پیشرفته هیچ گونه محدودیتی در طیف رنگی و طرح مد نظر برای کاربر ایجاد نمی کند.

انواع مختلف چاپ روی پارچه :

چاپ روی پارچه ساتن

این نوع چاپ عموما برای تبلیغات پارچه ای، پوشاک از قبیل روسری و مانتو و چاپ روی پرچم مورد استفاده قرار میگیرد. از مزایای این نوع چاپ میتوان به موارد فوق اشاره کرد.

پارچه هایی که با این روش چاپ میشوند قابلیت شستشو دارند . کاربردهای گوناگونی در زمینه دکوراسیون، تبلیغات و صنایع پوشاک دارد. در نهایت پارچه های با جنس پالستیک (پلی استر) چاپ پذیری بهتری دارند.

چاپ روی پارچه مخمل

یکی دیگر از متریالی که برای چاپ استفاده میکنند مخمل است. این ایده جدید برای دکوراسیون داخلی، کوسن، رومبلی و تبلیغات پارچه ای بسیار پرطرفدار شده است. این مدل چاپ قابلیت شستشو را دارد و در صنایع دستی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

چاپ پرچم تشریفات

این نوع از چاپ همان طور که از نام آن مشخص است بمنظور چاپ دیجیتال پرچم مورد استفاده قرار میگیرد. این گونه چاپ عموما برای همایش و دفاتر مدیریت مورد استفاده قرار میگیرد.

جنس پارچه قابل چاپ عموما از دو لایه ساتن بهم دوخته شده است. ریشه های پرچم را میتوان مطابق با لوگوی شرکت رنگ آمیزی و استفاده کرد.

چاپ روی پارچه به صورت طاقه ای

این گونه چاپ عموما در حیطه تولید پارچه مورد استفاده قرار میگیرد. امکان ایجاد طرحهای متفاوت روی رولها موجود است. تولیدکنندگان پوشاک میتوانند طرحها و الگو های مد نظر خود را به متخصصان این حرفه بسپارند و ایده مد نظر خود را در کار مشاهده کنند.

چاپ روی پارچه رول

چاپ روی پارچه بصورت چاپ دیجیتال با استفاده از دستگاه های تمام دیجیتال به انجام میرسد. یکی از مزایای این امر این است که تا عرض 150 سانتی متر به منظور چاپ پارچه برای شما فراهم است. طرح مد نظر روی کاغذ سابلیمیشن در ابتدا چاپ میشود سپس با دستگاه های جدید چاپ روی کاغذ بصورت رول انجام میشود.

این رنگ بندی از ثبات عالی برخوردار است هم چنین در حین شستشو آسیبی به طرح وارد نمیشود. شما به راحتی با این روش میتوانید طرح مد نظر خود را بصورت متری یا رولی تهیه و چاپ کنید. چاپ روی پارچه و چاپ دیجیتال سبب میشود رنگها از ثبات خوبی برخوردار باشند.

چاپ دیجیتال پارچه

در چاپ دیجیتال همان طور که از نامش مشخص است تمام فرایند رنگ رزی از صفر تا صد بصورت اتوماتیکی به انجام میرسد. دستگاه های پیشرفته پس از این که برنامه و طرح مد نظر به آنها داده میشود دقیقترین و ظریفترین نقشها را روی پارچه به نمایش میگذارد.

به لطف این فناوری جدید و پیشرفته شما شاهد رنگ بندی میلیونی روی کار مورد نظر خود خواهید بود. تمام کار این دستگاه بصورت رایانه ای به انجام میرسد؛ یعنی کافی است طرح و رنگ مد نظر به دستگاه داده شود تا پارچه رنگ شده و خشک شده در اختیار شما قرار داده شود. رنگهای چشم نواز چشم هر بیننده ای را خیره نگه میدارد.

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن که این روز ها بسیار مرسوم شده است یکی از چاپ های دیجیتال به شمار میرود. در این روش با فرایند تصعید (تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز) عمل چاپ با ماندگاری بالا روی کلیه الیاف پلی استر، پلی استر ویسکوز و غیره انجام میشود.

نام دیگر این چاپ ترانسفر است به این صورت که طرح مد نظر روی کاغذ چاپ میشود. سپس با حرارت از روی کاغذ به چاپ پارچه منتقل میشود. برای این امر نیاز از تخصص لازم بمنظور انتخاب کاغذ و رنگ مدنظر مبذول شود.

گرما و دما نیز به همراه جنس پارچه و پرس مد نظر در پیاده سازی طرح با کیفیت بسیار اثر گذار خواهد بود. چاپ روی پارچه و چاب دیجیتالی سبب میشود کار با کیفیت بدست شما برسد.

برای چاپ روی پارچه میتوانید به بهترین چاپخانه ، چاپخانه ایران زمین مراجعه کنید تا بهترین و با کیفیت ترین چاپ روی پارچه را داشته باشید.

برای در ارتباط بودن با چاپخانه ایران زمین در زمینه چاپ روی پارچه میتوانید با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید:

Phone: 02188893140
Fax: 02188893140

 

No Comments

Post A Comment